+48 32 46 96 033
Masz pytanie? Zadzwoń
Recykling to pojęcie, o którym słyszał chyba każdy. Najczęściej łączony jest z odpadami, które powstają w ramach gospodarstwa domowego i które można segregować, a następnie przetwarzać. Bardzo ważną dziedziną jest jednak także recykling niesprawnych pojazdów. Jak przebiega taki proces? Jakie materiały mają szczególne znaczenie? Sprawdź nasz artykuł, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. Czytając go, dowiesz się także, jak możesz być bardziej eko, jednocześnie poprawiając stan portfela.
0 Komentarze
W każdym gospodarstwie domowym znajdzie się wiele urządzeń i przedmiotów, które od dawna nie są używane, ale nie wiadomo gdzie je wyrzucić. Koniec końców zalegają one przez kolejne lata w garażach, piwnicach czy pomieszczeniach gospodarczych, gdzie zamiast tego można by było oddać je do skupu.
Poważne uszkodzenia, wiele lat jeżdżenia, przebieg tysięcy kilometrów – te i inne czynniki decydują często o tym, że kasacja samochodu jest jedynym rozwiązaniem. W jaki sposób jednak można ją przeprowadzić? Jakich formalności należy i powinno się dopełnić?
Kupowanie części zamiennych do auta pochodzących z demontażu jest bardzo opłacalne od strony finansowej. Niekiedy można dzięki temu zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent ceny danej części. Mając na względzie charakterystykę tego rodzaju zakupów, trzeba jednak brać pod uwagę ewentualne problemy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdyż proces reklamacji w takich przypadkach jest przeważnie niemożliwy.
Chyba niejeden właściciel samochodu doczekał momentu, gdy musiał spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że pora rozstać się z ukochanym autem. Należy to uczynić w sposób zgodny z prawem. Jednym ze sposobów jest oddanie pojazdu na złom. Jeśli nie wiemy, jakie wiążą się z ta decyzją korzyści, to warto przeczytać poniższy tekst.
Ceny niektórych nowych części samochodowych potrafią przyprawić o ból głowy. Na szczęście wiele podzespołów z aut uszkodzonych, powypadkowych, wyeksploatowanych bądź w inny sposób wycofanych z ruchu, nadaje się do powtórnego użycia. Co warto wiedzieć o używanych częściach samochodowych? Zapraszamy do artykułu.
Samochody wyeksploatowane, rozbite, zaniedbane, które niepotrzebnie zajmują miejsce, muszą posiadać ważne OC. Jeśli nie możemy znaleźć kupca na taki pojazd, pozostaje nam złomowanie. Kiedy oddać samochód do kasacji i się do tego przygotować? O tym w poniższym artykule.
Dzięki procesowi kasacji pojazdów, nie nadających się do dalszego użytkowania, można odzyskać wiele części, które mogą z powodzeniem służyć w innych pojazdach, a także szereg metali, tworzyw sztucznych, tkanin i innych materiałów, które można poddać recyklingowi. Przedstawiamy jak, krok po kroku, przebiega kasacja pojazdu.
Kasacją pojazdów zajmują się Stacje Demontażu Pojazdów działające na podstawie upoważnienia wydanego przez wojewodę. Mają one uprawnienia do prowadzenia tego rodzaju działalności, co pozwala na wystawianie zaświadczeń o demontażu, niezbędnych do wyrejestrowania auta. Proces legalnej kasacji auta wykonywany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, które regulują, w jaki sposób postępować z danymi materiałami. Samochód składa się z bardzo wielu elementów, które nawet po kasacji, nadają się do dalszego użytku. Czy jednak każdą część ze złomowanego pojazdu można wykorzystać ponownie?
|
|